Çemberimde Gül Oya Diyalogları Kitap + Cdli Çağan Irmak

 cemberimde gul oya diyaloglari kitap cdli cagan irmak

Çemberimde Gül Oya Diyalogları Kitap + Cdli isimli kitabın yazarı Çağan Irmak olarak belirtilmiştir. Feriha 25 yaşında trendy bir dergide çalışan, günümüz kayıp gençliğine örnek modern bir kızdır. Özel hayatı ve iş hayatının çok kötü gittiği bir dönemde, dergi 1970li yılların kayıp gençliğini anlatan dört bölümlük bir yazı dizisi hazırlamaya karar verir ve bu sorumluluk Ferihanındır. Feriha, seyircinin uzun süre nedenini bilemeyeceği bir sebepten küskün olduğu annesiyle bu ropartajı yapmaya karar verir.
Annesi Yurdanurun (55), kendi hikayesini kızının ve seyircinin bilmediği bir şekilde anlatmasıyla, seyirci 1970lerin çalkantılı, zorlu ve nahif günlerine götüren nostaljik bir yolculuk ve Ferihanın ölen babası Mehmetle annesinin muhteşem aşk hikayesi başlar. “Çemberimde Gül Oya.”
Yurdanurun gençlik hikayesi 1970lerdeki üniversite öğrenici olaylarıyla başlar. Sağ ve sol fraksiyonlarla uzak bir arkadaş çevresinden gelen Yurdanur, olaylar sırasında bir kaza kurşunuyla en yakın arkadaşını kaybeder. Çıkan büyük kargaşada uzanan tek yardım eli Mehmetindir. Mehmet (25) örgüt üyesi solcu bir gençtir ve bu genç adam hikayenin ilerleyen bölümlerinde Yurdanurun eşi ve Ferihanın babası olacaktır. Bu iki genç korkunç anarşik olaylar fonunda karşı konulmaz bir aşkla birbirlerine aşık olurlar. Ancak, dönemin tipik bir burjuva anasından gelen Yurdanurun siyasal yelpazenin sağında olan babası Dinçer Bey ve annesi Sema karşılarına çıkan bir engel olacaktır.
Mehmet, kendi hallerinde geçimlerini küçük bir kumaşçı dükkanıyla sağlayan ailesiyle kavga etmiş, bir oda arkadaşıyla, konağının tüm odalarını kiraya veren Madamın konağında yaşamaktadır. Bu konak, her bir odasında barındırdığı rengarenk tipleriyle izleyenlere apayrı hikayeler sunacak olan dizinin ana mekanıdır. İlerleyen bölümlerde Mehmet ve Yurdanurın da yuvası olacak olan bu mekanda üç aile daha yaşamaktadır. Birinci aile, kızı ve damadı Almanyada işçi olan, hafif tatlı kaçık Suna Hanım, küçük torunu Ercan ve İstiklal savaşı gazisi bunak Gazi dededen oluşan Egeli ailedir. Gazi Dede, eve gelen yabancıların Rum Ajanı olduğunu düşünen, Atatürkün öldüğüne inanmayan konağın doğal komiğidir. İkinci aile Urfadan göçmüş Sultan, 17 yaşlarındaki güzel kızı Zarife ve fabrikada ustabaşı olarak çalışan maço baba İbrahimdir. Üçüncü aileyse, pavyonda ses sanatçısı olan Canan Cansev ve dostu Salodur. Bu takma atlı ve herkesin fahişe gözüyle baktığı genç kadın, aslında temiz ve saf bir kasaba kızıdır. Konağın sahibi Madam Niki arada kira almaya uğrayıp, evdeki cümbüşe dedikodularıyla renk katan renkli bir azınlıktır.
Ülke mozağini en küçük birimde toplayan konak, hem Mehmet ve Yurdanurun yuvası hem de 1970lerin herkesiminden insanı barındıran diğer sakinleriyle herkesin kendinden birşeyler bulabileceği hikayemizin lokomotif mekanı olacaktır.
1970lerin önemli olaylarının arşiv görüntüleriyle besleneceği bu nostaljik hikayeli anlatan Yurdanurun kızıyla ilişkileri bizi günümüze taşıyacak ve anne kızın merak uyandıran gizemli hikayesi arasında hissettirmeden bir kuşak çatışmasını da gözler önüne serecektir.

Çemberimde Gül Oya Diyalogları Kitap + Cdli kitabının sayfa miktarı : 92
Çemberimde Gül Oya Diyalogları Kitap + Cdli kitabı Türkçe olarak yazılmıştır.

Çemberimde Gül Oya Diyalogları Kitap + Cdli Çağan Irmak

pdf kitap , kitap indir , kitap inceleme

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s