Aşk, Bekarlık Yemini ve İçsel Evlilik John P. Dourley Cengiz Erengil

 ask bekarlik yemini ve icsel evlilik john p dourley cengiz erengil

Aşk, Bekarlık Yemini ve İçsel Evlilik isimli kitabın yazarı John P. Dourley çevirmeni Cengiz Erengil olarak belirtilmiştir. Carl Gustav Jung, Dînsel Deneyimin kaynağını insân psişesine yerleştirir.

Bu kitâbın yazarı John P. Dourley, Jungun bu fikrini, Hıristiyanlığa meydan okuyan bir Dînsel Epistemoloji olarak görmektedir.

Psikoloji ve Teoloji disiplinleri arasındaki geleneksel kırılışın, Carl Gustav Jungun çalışmâlarında kurulmuş olan bir KÖPRÜ ile birbirine bağlandığı, bu konuyu araştıranlarca iyi bilinir.

Carl Gustav Jung, psişeye dînsel bir boyut katmıştır. Ve daha özel bir anlatımla, nefs ile ilgisini bu bağlamda ifâde etmiştir. İçsel Yaşamımızın önemini keşf edişimiz için, Jungun konferansları ve yazıları her zamân bir hazîne niteliği taşımıştır.

Jungun psikoloji çalışmâları, aslen dînsel olarak adlandırılabilir ve onun Bireyleşim (individuation) dediği kemâlât süreci ile organik bir bağlantı içerisindedir. Bireyleşim sürecinin telosu ya da yönü, mistik diye adlandırılabilecek bir bilinç hâline doğrudur. “Mistik” tâbiri bu bağlamda, insânın bireysel varlığının çeşitli yoğunluk düzeylerindeki bilinçli deneyimi anlamına gelir.

John P. Dourley “Aşk, Bekârlık Yemîni ve İçsel Evlilik / Jung Mistisizmine Giriş” adlı bu kitâbına, Jungun Psişe Modeline genel bir bakış ile başlar. Sonra bu modelin uygulamlarını keşfedişimiz için Psikolojik, Teolojik ve Felsefî branşları irdeler. Jungun anlayışındaki içsel dinamiklerin bizim îmânımızı nasıl zenginleştirdiğini ve kendi kişiliğimiz ile ilgili daha derin bir anlayışa bizi nasıl yönlendirdiğini gösterir.

Aşk, Bekarlık Yemini ve İçsel Evlilik kitabının sayfa miktarı : 144
Aşk, Bekarlık Yemini ve İçsel Evlilik kitabı Türkçe olarak yazılmıştır.

Aşk, Bekarlık Yemini ve İçsel Evlilik John P. Dourley Cengiz Erengil

pdf kitap , kitap indir , kitap inceleme

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s