Peygamberler Tarihi Mehmet Dikmen

 peygamberler tarihi mehmet dikmen

Peygamberler Tarihi isimli kitabın yazarı Mehmet Dikmen olarak belirtilmiştir. Tarih boyunca peygamberler, gönderildikleri kavimleri Cenab-ı Allaha iman etmeye ve yalnızca Ona kulluk etmeye çağırmışlardır. İnsanlara hak dini tebliğ etmiş ve örnek insan modelini bizzat kendi yaşayışlarıyla tanışmışlardır. Bu nedenle, Cenab-ı Allahın seçkin kulları olan peygamberlerin üstün kişilikleri, güzel ahlak özellikleri, davranış şekilleri ve olaylar karşısında gösterdikleri tepkiler müminler için en güzel örneği teşkil eder.

Peyfamberler, içinde yaşadıkları toplumlara bizzat örnek oldukları gibi, Kuran-ı Kerimde tarif edilen özellikleriyle kendilerinden sonra gelen müminlere de yol göstermişlerdir. Peygamberlerin her birinin Kuranda övülen birçok güzel özellikleri vardır. Dolayısıyla iman edenler Kuranda peygamberlerle ilgili bildirilen her detayı dikkatle incelemeli, bu insanların yaşamlarını, gösterdikleri güzel ahlak örneklerini, Allaha olan derin bağlılıklarını kendilerine örnek almalıdırlar.

Allaha olan derin bağlılıklarını kendilerine örnek almalıdırlar. Her peygamberin, gönderildiği kavim, karşılaştığı olaylar, Allahın varlığını anlatırken kullandığı yöntemler birbirinden farklı olmuştur. Bu yüzden peygamberlerin içinde bulundukları kavimlerin özellikleri, insanların Allaha iman etmeye davet edildiklerinde peygamberlere gösterdikleri tepkiler, peygamberlerle birlikte inananların karşılaştıkları zorluklar bize ışık tutan çok önemli bilgi ve tecrübelerdir.

Peygamberler Tarihi kitabının sayfa miktarı : 95
Peygamberler Tarihi kitabı Türkçe olarak yazılmıştır.

Peygamberler Tarihi Mehmet Dikmen

pdf kitap , kitap indir , kitap inceleme

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s